|
BON CIEPŁOWNICZY
Szanowni Mieszkańcy!
Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa uprzejmie informuje, że w związku z wejściem w życie ustawy o bonie ciepłowniczym (Dz. U. Poz.1302) oraz Ustawy z dnia 18.12.2025 r. o zmianie ustaw w celu usprawnienia mechanizmów wsparcia dla odbiorców energii elektrycznej i ciepła, Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że bon ciepłowniczy jako jednorazowe wsparcie może być przyznany gospodarstwom domowym:
1. o przeciętnym miesięcznym dochodzie (dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych): a. 3.272,69 zł - gospodarstwo domowe jednoosobowe, b. 2.454,52 zł na osobę – gospodarstwo domowe wieloosobowe
2. korzystającym z ciepła z systemu ciepłowniczego dostarczanego przez przedsiębiorstwo energetyczne,
3. gdy jednoskładnikowa cena ciepła netto w danej grupie taryfowej wynosi powyżej 170 zł/GJ netto.
Wzór wniosku został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Ministra Energii.
Druk Można otrzymać w Administracji Osiedla, w Zakładzie Ciepłowniczym KSM lub pobrać ze strony internetowej
www.gov.pl/web/energia/wzory-wnioskow-i-zaswiadczen
Wnioski o wypłatę bonu ciepłowniczego należy składać w Urzędzie Miasta Katowice w terminie od 1 lipca 2026 r. do 31 sierpnia 2026 r.
Szczegółowe informacje dotyczące bonu ciepłowniczego umieszczone są na stronie internetowej
www.gov.pl/web/energia/informacje-o-bonie-cieplowniczym
Wykaz budynków mieszkalnych Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, do których ciepło dostarczane jest z sieci miejskich i własnych w oparciu o taryfy ciepła, stan na dzień: 31.05.2026 r.
|